Cytat

Czemu marihuana jest nielegalna? Rośnie naturalnie na całej planecie. Czy pomysł delegalizacji natury nie wydaje się… nienaturalny?
Bill Hicks

niedziela, 7 grudnia 2014

5 faktów o konopiach, w które nie uwierzysz!

Zielony Magazyn - 5 faktów o konopiach, w które nie uwierzysz!

        W poniższym artykule przedstawię Wam 5 faktów dotyczących marihuany, tak niezwykłych, że ciężko będzie w nie uwierzyć. Cóż, to jednak sama prawda dowodząca, jak cudowna jest ta roślina!

Fakt 1
Przez niespełna 200 lat (od 1631 do początku 1800 roku) w Ameryce podatki można było płacić w formie surowców takich jak tytoń, bawełna, drewno, alkohol i... Konopie! Ich wykorzystanie jako waluta było spowodowane zachęcaniem rolników do uprawy większej ilości marihuany.


Fakt 2
Wyobraź sobie, że w Ameryce w latach 1763-1769 za odmówienie uprawiania konopi można było trafić do więzienia. Uprawy marihuany wymagało wtedy prawo.


Fakt 3
W 1850 roku w stanie Kentucky marihuana stanowiła większość plonu rolnego (sięgnęła wtedy 80%, była to równowartość 40tyś. ton). Było tak aż do początku 20 wieku. Konopie były wtedy używanie do produkcji praktycznie wszystkich tkanin, odzieży, pościeli, zasłon itp. Była to najbardziej pożądana przez rolników roślina.


Fakt 4
Rząd USA w 1916 roku przewidywał, ze od 1940 wszystkie produkty papierowe będą pochodzić z konopi, aby nie wycinać więcej drzew. Rządowa badania wykazały, że masa papierowa uzyskana z 0,4 hektara marihuany była równia 4,1 hektara drzew, co więcej konopie są rośliną jednoroczną, więc ich wycinka nie powoduje degradacji środowiska. Niestety wielkie korporacje produkujące papier miały inne plany, więc z Williamem Radolph'em Hearst'em na czele zrównały piękny plan z ziemią.


Fakt 5
"University of Missouri" wykazał, że średniej wielkości zakład przemysłowy może produkować 100 milionów litrów biodiesla, co generuje zysk mniej więcej 8,34 miliona dolarów, ponadto 6000 sezonowych i stałych (przy zbiorach) miejsc pracy. Paliwo takie emituje 80% mniej dwutlenku węgla i prawie 100% mniej dwutlenku siarki - co z tego wynika - nie powoduje kwaśnych deszczów.

3 komentarze:

fotowyszko pisze...

już Was lubię! :)

Unknown pisze...

Bardzo nam miło, zapraszamy do polubienia bloga, i o ile masz znajomych lubiących te tematy - zaproszenia ;) Strona dopiero wystartowała, więc każdy stały czytelnik to dla nas spora motywacja. Pozdrowienia od zielarzy ;)

Bartek pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.